Kraków – co warto zobaczyć?

Kraków – miasto o daleko sięgającej historii i jedno z najpiękniejszych. Dzięki bogatej ofercie kierunek polecany na wycieczki, dla podróżujących w pojedynkę, a także doskonały dla rodzin z dziećmi.

Odkrywamy Kraków z dzieckiem

Jeśli w naszej podróży towarzyszą nam właśnie młodzi turyści, dawne miasto polskich władców zapewni im ciekawy czas.
Co można poleć na pewno? Interesującym punktem wycieczki będzie siedziba królów i smoka. Zwiedzić tu można Zamek Królewski na Wawelu, a następnie Smocza Jamę. Przy wyjściu z niej znajdziemy się przy pomniku smoka, który zieje ogniem. Dalej, ulubionym przystankiem dla dzieci będą Sukiennice, oferujące kramy z pamiątkami. Znajdując się tu, warta polecenia jest trasa w Podziemiach Rynku, oferująca ciekawe multimedia.

noclegi Dolny Śląśk

Gdzie dobrze zjeść

Po wysiłku należy zasilić organizm. Miasto oferuje duży wybór – mamy miejsca, gdzie zjeść w Krakowie można smacznie i niedrogo jak również szykownie, wybierając spośród regionalnych przysmaków. Przytulne knajpki rozlokowane są w starych kamieniczkach, najwięcej na Rynku Głównym jak i Kazimierzu.

Pora na relaks

Po dniu pełnym wrażeń, pełni nowych sił możemy udać się na relaksujący przechadzkę. Gdzie na spacer w Krakowie? Miejsc do wyboru mamy wiele. Dla wytrwałych polecić można kopiec Krakusa. Ciekawym wyborem będzie również Lasek Wolski oraz Zoo. Równie przyjemnie będzie pospacerować wzdłuż bulwarów wiślanych. Aby wybrać się do Krakowa, należy tylko wybrać wymarzony nocleg w Krakowie i cieszyć się udanym wypoczynkiem.